Hamilton: 3’lük kötü bir sonuç değil

Lewis Hamilton 9.sıradan başladığı Bahreyn Gp’sinde podyumun son basamağına çıkmayı başarırken, sonucun kendisi için hayal kırıklığı yaratmadığını söyledi.

Hamilton: 3’lük kötü bir sonuç değil Formula1

Startta sıra kazanamayan İngiliz pilot, sonrasında hızlı şekilde 4.’lüğe kadar yükselirken, Raikkonen’in da kalmasıyla podyuma çıkmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Öncelikle Sebastian’ı tebrik ederim. Valtteri de hafta sonu boyunca sıra dışı bir iş yaptı ve bu sonucu hak etti.

“9.sıradan başlayıp ve yarışı 3 bitirmek kötü değildi, zaten yarıştan önce de hasarı azaltmak istiyordum ve bunu da yaptım.

“Yarışın büyük bölümünde pit duvarı ile iletişim kuramıyordum. beni duyamıyorlardı ve bu da sinirimi bozdu. Sebastian 15 saniye önümdeyken ne yapmam gerektiğini bilmiyordum ve lastikleri de bir şekilde korumam gerekiyordu. Bu yüzden bilgi alamamak biraz sinirimi bozdu.

“Buraya gelene taraftarlara da çok teşekkür ederim. Hafta sonu boyunca beni desteklediler ve ben de onlar için elimden geleni yaptım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.