Hamilton: Verstappen atağı çok saygı kuralları içinde değildi

Lewis Hmilton, Max Verstappen’in yarışın ilk bölümünde kendisine yaptığı atağın, saygı kuralları içinde hissettirmediğini söyledi.

Hamilton: Verstappen atağı çok saygı kuralları içinde değildi Formula1

İlk viraja girerken atağını yapan Verstappen, İngiliz pilotu dışa doğru sıkıştırmış ve o esnada ön kanadı lastiğine değince pite girmek zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Ne yazık ki yarışın başında Max ile çok gereksiz bir mücadelenin içine girdik.

“Pilotlar arasında belli bir saygının olması gerektiğini düşünüyorum. Pozisyonu tekrar izlemem gerekiyor, ama bana pek saygı kuralları içinde bir hareket gibi gelmedi.

“Onun adına çok saçma bir hamleydi ve sonunda da zaten yarışı bitiremedi. Max ne yazık ki böyle hataları daha önceki yarışlarda da yapmıştı.

“Yarışın hangi bölümündeydi ve veya kaçıncı sıra için yarışıyordu hatırlamıyorum ve çok da umrumda değil, ama kesinlikle doğru bir hamle değildi.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.