Alonso: Sıralama turlarını ilk turda telafi etmeyi başardık

Fernando Alonso 13.sırada başladığı yarışın henüz ilk turunda 8.’liğe kadar çıkmış ve damalı bayrağı da 7.sırada geçmişti.

Alonso: Sıralama turlarını ilk turda telafi etmeyi başardık Formula1

Güzel bir start alan ve öndeki pilotların da kalmasından iyi faydalanan İspanyol pilot, orta gruptaki savaşta iyi bir performans gösterip takımına önemli puanlar kazandırmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sıralama turlarındaki her şeyi ilk turda düzeltmeyi başardık değil mi? (gülerek)

“Aynadan arkama baktığımda Lewis’i gördüm ve o an kaçıncı sırada olduğumu bilmiyordum. Sonra kendime, ‘eğer Lewis arkamdaysa o kadar da kötü bir yerde olamam.’ dedim.

“Yine de hala yarış temposu olarak biraz gerideydik. Hulkenberg ve Magnussen’e atak yapacak kadar yaklaşamadık.

“Böylesine zorlu bir haftayı iki pilotla birlikte puan alarak noktaladığımız için çok mutluyum. Açıkçası yarışta olanlar biraz tesadüftü ve hala gelişmemiz gerekiyor.

“Bahreyn Gp’sinde aracın performansı diğer faktörlere göre biraz daha geride kalıyor. Asıl önemli olan yakıtı iyi kullanmak, lastikler, start, ilk viraj ve ilk turdu. Biz de buralara güzel işler yaptık.”

İspanyol pilot iki yarışta topladığı 16 puanla pilotlar şampiyonasında 4.sırada bulunuyor.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.