Gasly: 4.’lük galibiyet gibi hissettirdi

Pierre Gasly, Bahreyn Gp’sinde gelen 4.’lüğün kendileri adına yarış kazanmak gibi olduğunu ve sonuçtan ötürü çok mutlu olduklarını söyledi.

Gasly: 4.’lük galibiyet gibi hissettirdi Formula1

Sıralama turlarında 6.olan Fransız pilot Hamilton cezası ile yarışa 5.sıradan başlarken, henüz startta Ricciardo’yu geçip aldığı 4.’lüğe tutunup damalı bayrağa kadar gelmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Takım olarak yarış kazanmış kadar sevindik. Bu aynı zamanda Honda içinde Formula 1’e geri döndüklerinden bu yana aldıkları en iyi sonuçtu.

“Onlarla çalışmak gerçekten harika. İki taraf da birbirine güveniyor ve onların büyük bir potansiyeli olduğunu inanıyoruz. Son yıllarda çok kötü zamanlar geçirdiler ve bu onları daha da motive etmiş oldu.

“Sıralama turlarında harika bir tur atıp kariyerimin en iyi derecesini aldığım için çok mutluydum, ama bu 4.’lükten sonra daha fazla mutlu olabileceğimi hayal edemiyorum. Gerçekten takım olarak bu sonucu hak ettik ve hepsiyle gurur duyuyorum.

“Sanırım 10 ya da 11.turda giderken 11.virajda frenlerde bir sorun meydana geldi. Araç birden yavaşlamaya başladı ve yaklaşık 1.5 saniye kaybettim. Kendi kendime sürekli neler oluyor diye düşündüm.

“Sonrasında durum kendiliğinden düzeldi, ama o anlar benim için çok stresli geçmişti. Bunun ardından sorunsuz bir yarış geçirdik ve bu harika sonucu elde etmeyi başardık.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.