Ricciardo: F1 kalbinizi söküp atabilir

Bahreyn Gp’sinde podyum hayalini kuran ve henüz 2.turda yaşanan elektrik sorunu ile yarış dışı kalan Daniel Ricciardo, büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Ricciardo: F1 kalbinizi söküp atabilir Formula1

Startta yerini Gasly’ye kaptıran Avustralyalı pilot, sonrasında aniden meydana gelen sorunla birlikte yavaşlamış ve yarışa devam edememişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Bir anda tüm elektriği kaybettik ve her şey kendisini kapattı. O esnada yapabileceğim hiçbir şey yoktu.

“Böyle bir olayın henüz yarışın çok başında olması tabii ki çok sinir bozucu ve üzücü bir durum. Açıkçası yaşadığım hayal kırıklığı tarif edemiyorum.

“Bütün gün bu yarışı bekliyorsunuz ve sonrasında aniden 2 dakika içinde her şey bitiyor. Formula 1 bazen böyle kalbinizi söküp atabiliyor.

“Ne yazık ki böyle şeyler sporun bir parçası ve bunu unutup sonraki yarışa konsantre olmalıyız. Umarım Çin’de her şey sorunsuz gider ve iyi puanlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.