Bottas: Bahreyn zayıf noktalarımızı açığa çıkardı

Valtteri Bottas, çok küçük bir farkla 2.sırada tamamladığı Bahreyn Gp’sinin kendileri adına zayıf yönlerini açığa çıkardığını söyledi.

Bottas: Bahreyn zayıf noktalarımızı açığa çıkardı Formula1

Tek pit stop stratejisiyle Vettel’i son turlarda çok zorlayan Fin pilot, DRS alanına kadar gelmeyi başarsa da gerçekçi bir atak yapamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Bu hafta sonu tamamıyla gözlerimizi açtı ve eksik yönlerimizi görmemizi sağladı.

“Belli noktalarda gerçekten çok hızlıydık, ama sıralama turlarında Ferrari’nin temposundan çok uzakta kaldık.

“Bahreyn Gp’sinden çok önemli dersler alarak ayrılıyoruz. Şimdi Ferrari’ye göre daha kötü durumda olduğumuz yönlerimizi geliştirip, bir sonraki yarışa daha hazır gitmek için uğraşacağız.

“Öndeki araca yaklaşmak işin kolay kısmıydı. Sonrasında her fren bölgesinde downforce kaybından dolayı ön tarafta kayma oldu ve istediğim gibi yaklaşamadım.

“Yine de her şey iki hafta öncesine göre çok daha iyiydi ve bu yarışa gelirken beklediğimizden daha rekabetçiydik. Bu yüzden mutluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.