Raikkonen: Yeşil ışığı gördüm ve gittim

Kimi Raikkonen, bir mekanikerin bacağının kırılmasıyla sonuçlanan pit kazasıyla ilgili olarak, kendisine yeşil ışığın yandığını ve arkada ne olduğunu görmediğini söyledi.

Raikkonen: Yeşil ışığı gördüm ve gittim Formula1

Sol arka lastik tam olarak oturtulmamışken yanan yeşil ışıktan dolayı pitten erken çıkan Fin pilot, o esnada pit görevlisinin ayağından geçmiş ve mekanikerin iki yerden ayağı kırılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Tabii ki olanlar için çok üzgünüm. Umarım bir an önce iyileşebilir. Araçta dururken açıkçası ne olduğunu bilmiyordum. Zaten pistte doktorlar vardı ve ona en iyi şekilde müdahale ettiklerini eminim. Benim işim yeşil ışığı görünce gitmekti ve ben de öyle yaptım.

“Bu pitte bizim dikkat ettiğimiz tek şeydi. Ne yazık ki bu hatanın bedelini bugün çalışanlarımızdan birisi çok şanssız şekilde ödedi.

“Kesinlikle olmasını istediğimiz şey bu değildi. Olayın hemen ardından durmam gerektiği söylendi. Sol arka lastik tam olarak oturtulmamıştı ve bu yüzden yarışa devam edemedim. Aynı şey Cuma günkü antremanlarda da yaşanmıştı.

“İşlerin ne kadar iyi ya da kötü gittiği çok önemli değil. Burada önemli olan yarışı bitiremememiz ve buradan puansız ayrılıyor olmam.

“Ne yazık ki böyle bir olay yaşandı ve artık bunu geriye döndüremeyiz. Bir sonraki yarışta daha iyi olmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.