Verstappen: Hamilton’a ceza verilmemesi yanlıştı

Max Verstappen, Bahreyn Gp’sinde temas edip lastiğinin patladığı olayda, Lewis Hamilton’a ceza verilmemesinin yanlış karar olduğunu söyledi.

Verstappen: Hamilton’a ceza verilmemesi yanlıştı Formula1

Red Bull büyük umutlarla geldiği Bahreyn Gp’sini henüz 2 turda noktalarken, kendileri adına unutmaları gereken bir hafta sonu olduğunu belirtmişlerdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Lewis ile viraja gelirken biraz sıkışmıştık, ama ikimiz için de yeterli boşluk vardı ve ben biraz daha öndeydim.

“Virajı dönerken bir temas olduğunu hissettim ve lastiğim patladı. Açıkçası o anda yarışın benim için bittiğini biliyordum.

“Benim fikrime göre orada ikimiz için de yeteri boşluk vardı, ama temas sonrasında hakemler bunu normal bir yarış kazası olarak değerlendirdi. Bence bu biraz ağır bir karar oldu, sonuçta ben bunun ardından yarış dışı kalmıştım.

“Temastan sonra sadece lastiğimde değil, araçta farklı sorunlar da ortaya çıkmıştı ve yarışa devam edemedim. Umarım Çin’de işler daha iyi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.