Stroll: Williams griddeki en yavaş araç

Lance Stroll, sezona zorlu bir giriş yapan Williams’ın, griddeki diğer rakiplerine göre çok daha kötü durumda olduğunu söyledi.

Stroll: Williams griddeki en yavaş araç Formula1

Sezon başında iki genç pilotla rekabetçi olması beklenmeyen Williams’ın, yine de Paddy Lowe ile birlikte bu kadar gerilerde olması beklenmiyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Stroll şöyle konuştu.

“Bahreyn’deki yarışımdan memnundum. Tabii ki daha iyi bir sonuç almak isterdim, ama olmadı.

“Şu an için griddeki en yavaş araca sahibiz. Elimden gelenin en iyisini yapsam da sonuç almaktan çok uzaktayız. Beni en çok mutlu eden Sirotkin’in önünde olmaktı.

“Daha hala önümüzde uzun bir sezon var ve gelişim gösterebileceğimize inanıyorum. Diğerlerinden daha çok çalışmamız gerekse de takıma güveniyorum.

“Çin Gp’sinde şartların da yardımıyla biraz daha rekabetçi olmak istiyoruz. Umarım işler yolunda gider ve güzel bir yarış olur. İlk puanlarımızı almak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.