Alonso: Sıralama turlarında daha iyi olmalıyız

Fernando Alonso, McLaren’in her koşulda istikrarlı olması gerektiğini ve özellikle sıralama turlarındaki performanslarını arttırmak zorunda olduklarını söyledi.

Alonso: Sıralama turlarında daha iyi olmalıyız Formula1

Avustralya ve Bahreyn’de iki pilotla birden puan almayı başaran Woking merkezli takım, buna rağmen sezona istediği gibi bir başlangıç yapamadı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bizim için sezonun en önemli unsuru istikrarlı olmaktır.

“Pazar günleri araçtan her şeyi çıkarıp güzel sonuçlar almayı başardık, ama henüz sıralama turlarında beklediğimiz kadar rekabetçi değiliz.

“Bu sorunları çözmek bir gece de olacak iş değil, ama herkes elinden geleni yapıyor ve kısa sürede bunun da üstesinden geleceğimize eminim.

“Çin’de yine iyi bir hafta sonu geçirmek istiyoruz. Orta grubun üstlerinde iki araçla birden puan almak ilk önceliğimiz olacaktır.

“Uzun düzlüklerin olması Bahreyn ve Avustralya’ya göre bizi daha fazla zorlayabilir, ama iyi bir sonuç alabileceğimize inanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.