Wolff: Daha fazla hata yapmak lüksümüz yok

Mercedes patronu Toto Wolff, ilk iki yarışta yaşanan sorunlar ve kaçan galibiyetlerin ardından daha fazla hata yapabilecek durumda olmadıklarını söyledi.

Wolff: Daha fazla hata yapmak lüksümüz yok Formula1

Avustralya’da strateji hatasıyla yarışı Vettel’e kaptıran Brackley merkezli takım, Bahreyn’de de Bottas’ın kazanacağına inandıkları yarışta 2.olmuşlardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“İki yarıştır bir araçla hasarı azaltmaya çalışırken, diğeriyleyse galibiyetleri kaçırdık. Bu yarışlar çok kötü farklar gitti ki, bu da daha çok hayal kırıklığı yaşamamıza neden oldu.

“2018’de rekabet oldukça yakın şekilde ilerliyor. İki yarışta da farklı araçların üstün olduğu yönleri gördük ve sezon genelinde de bu böyle gidecektir.

“Bahreyn’deki sorunların neden kaynaklandığını en iyi şekilde analiz edip, Çin’e sorunsuz şekilde gitmek istiyoruz.

“Arka arkaya olan yarışları çok seviyoruz. Böylece tekrar piste çıkmak için beklemek zorunda kalmıyoruz. Şangay önceki yıllarda bizim için hep iyi sonuçlar aldığımız bir pist olmuştu ve bunu tekrarlamak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.