Marko: Renault’dan hızlı ve dayanıklı bir motor istiyoruz

Helmut Marko, Daniel Ricciardo’nun Bahreyn Gp’sinde aniden kalmasının ardından Renault’nun motor konusunda daha iyi bir iş yapması gerektiğini söyledi.

Marko: Renault’dan hızlı ve dayanıklı bir motor istiyoruz Formula1

Bahreyn’de güçlü bir sonuç almayı bekleyen Milton Keynes merkezli takım, henüz yarışın 2.turu geride kalırken, iki pilotuyla birlikte yarış dışı kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Ricciardo’nun Bahreyn’de yaşadığı problem ilk defa olan bir şey değil.

“Teknik bir sorundan dolayı aracının birden yolun ortasında kalınca ne yapabilirsiniz ki? Açıkçası Bahreyn’de güçlü bir hafta sonu geçirmek istiyorduk, ama sorunlar buna izin vermedi.

“Elimizde olmayan nedenlerden dolayı hafta sonunu puansız kapattığımız için daha çok üzgünüz. Max de iyi bir iş yapabileceği yarışta aldığı ağır darbe sonucunda erken veda etmek zorunda kaldı.

“İlk olarak sıralama turlarında daha iyi olmamız gerekiyor. Bunun için de Renault’nun hızlı ve dayanıklı bir motor vermesini istiyoruz. Sonrasında işler çok daha iyi olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.