Isola: Çok farklı stratejiler görebiliriz

Mario Isola, Pirelli’nin lastik seçimleriyle birlikte çok sayıda seçeneğe açık bir yarış olmasını beklediğini söyledi.

Isola: Çok farklı stratejiler görebiliriz Formula1

Sezonun 3.yarışına orta, yumuşak ve ultra yumuşak lastikleri götüren Formula 1’in lastik üreticisi, tek pit stoplu yarışların da önüne geçmek istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda Isola şöyle konuştu.

“Çin’de daha farklı bir yaklaşım uygulayarak süper yumuşak lastiklerin yerine ultra yumuşak hamuru getirme kararı aldık.

“Bu durumla pit duvarlarının da çok sayıda seçeneğe açık olacağını düşünüyorum. Yarışta herkes farklı stratejiler denemek isteyebilir ve heyecanlı bir yarış görebiliriz.

“Sıralama turlarında da farklı seçimler görebiliriz. Takımlar şimdiden stratejik hesaplamalar yapmaya başladılar ve sonucunda herkesin keyif aldığı bir hafta sonu olacaktır.

“Çin’de hava durumunun da çok değişken olması işleri biraz daha hareketlendirebilir. Neler olacağını göreceğiz, umarım bu lastik seçimleri herkese daha eğlenceli bir hafta sonu sunabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.