Vettel: Şimdiden şampiyonluğu düşünmek saçma olur

Sezonun ilk iki yarışını kazanan Sebastian Vettel, bu aşamada şampiyonluğu düşünmek için erken olduğunu söyledi.

Vettel: Şimdiden şampiyonluğu düşünmek saçma olur Formula1

En yakın rakibi Hamilton ile arasına 17 puanlık bir fark koymayı başaran Alman pilot, uzun sezonda her şeyin değişebileceğini unutmamaları gerektiğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Önümüze çok, çok uzun bir sezon var ve henüz 2 yarış geride kalmışken şampiyonluk hakkında konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

“Daha yapmamız gereken çok iş var. tüm takımlar yarışlara yeni parçalar götürecek ve bizim de onlara en iyi şekilde cevap vermemiz gerekiyor. Bunu sezon sonuna kadar sürdürmek en kritik şey olacaktır.

“Bahreyn’de çok daha farklı bir stratejimiz vardı, ama sonrasında bunun bize galibiyete mal olacağını düşündük ve o anda B planına geçmemiz gerekti. Mercedes’in arayı hızla kapatacağını biliyorduk, ama neyse ki her şey son ana kadar istediğimiz gibi gitti.

“Çin’de de yine rekabetçi olmak istiyoruz. Eğer ödevimizi iyi yaparsak ve aracın dengesini bulabilirsek güzel bir hafta sonu olmaması için bir neden göremiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.