Gasly: Telsizde sadece şaka yapmak istedim

Pierre Gasly, Bahreyn Gp’sinin ardından Alonso’yu işaret eden ‘İşte şimdi savaşabiliriz’ cümlesinin sadece şaka olduğunu söyledi.

Gasly: Telsizde sadece şaka yapmak istedim Formula1

Alonso aynı cümleyi Avustralya Gp’sinin ardından gelen 5.’likte söylerken, Fransız pilot da Bahreyn’de adeta buna bir gönderme yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Bu sadece bir şakaydı. Altında başka bir şey aramak yanlış olur.

“Ben sadece Honda’ya gereken mesaj vermek istedim, çünkü onlar çok sıkı çalışıyorlar ve bunun karşılığını aldığımız için mutluyum.

“McLaren ile geçen zorlu yılların ardından böyle bir sonuca ihtiyaçları vardı ve henüz sezonun ikinci yarışında 4.olmak muhteşemdi.

“Telsiz mesajımın ardından çok sayıda kişi bana tepki dolu cümlelerde bulundu. Fernando’ya çok büyük bir saygım var ve bence o F1 tarihinin en önemli pilotlarından birisi, aynı zamanda da benim idolüm.

“Bu kesinlikle kişisel bir şey değildi, sadece Honda’ya hak ettiğini vermek istedim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.