Ricciardo: Üst üste yarışmak harika

Daniel Ricciardo, arka arkaya iki hafta sonunda yarışmanın çok güzel olduğunu ve Çin’de geçen haftayı telafi etmek istediklerini söyledi.

Ricciardo: Üst üste yarışmak harika Formula1

Bahreyn’deki yarışta henüz 2.tur içinde iki araçla birden yolda kalan Milton Keynes merkezli takım, bir an önce o hafta sonunu unutup, Çin Gp’sine hazırlanmak istediklerini belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Arka arkaya yapılan yarışları çok seviyorum. Böylece piste çıkmak için çok beklememiz gerekmiyor.

“Eğer ilk yarışta güzel bir sonuç alırsanız, tekrar o moralle yarışıp bu seriyi devam ettirmek istiyorsunuz. İlk yarış kötü giderse de bu sefer tekrar piste çıkıp bir an önce bunu unutturmak için yarışıyorsunuz.

“Şangay’da çok güzel yarışlarım olduğu söylenemez, ama son dönemlerde burada kendimi daha iyi hissettim. Çok teknik bir pist ve özellikle ilk iki viraj çok zorlayıcı olabiliyor. Yarışta da en önemli nokta ön lastikleri kontrol etmek olacaktır.

“Burada henüz podyuma çıkamadım, ama iyi bir hızım var ve RB14 ile bu şansı yakalayabileceğimi düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.