Alonso: McLaren’in performansı şaşırtıcı değil

Sezon öncesinde şampiyonluk için savaşmak istedikleri yönünde haberler çıksa da Fernando Alonso aracın performansının beklentileri karşıladığını söyledi.

Alonso: McLaren’in performansı şaşırtıcı değil Formula1

Avustralya’daki açılış yarışında 5.olan İspanyol pilot, Bahreyn’de de 13.sırada başlamasına rağmen damalı bayrağı 7.sırada geçmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Şu ana kadar her şey beklediğimiz gibi gidiyor. Takımlarda 3 ve pilotlarda da 4.sıradayız, ama performans olarak durum böyle değil.

“İnsanların ne beklediğini tam olarak bilmiyorum. Sonuçta neredeyse tüm kurallar aynı kaldı ve diğerleri için değişen bir şey olmadı. Böyle olunca birden zirveye çıkmamız kolay olmazdı.

“Geçen sene ilk üç yarışta puanımız yoktu. Bahreyn’de Vandoorne yarışa bile başlayamamış ve aracını pite itmek zorunda kalmıştı. Bu sezon ise 2 yarışta 4 kez damalı bayrağı görmeyi başardık.

“Böyle düşündüğümüzde güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Henüz mekanik bir sorun yaşamadık. Pitte sorun yaşamadık ve genel olarak baktığımızda şu ana kadar en sorunsuz takımın McLaren olduğunu görüyoruz.

“Mercedes bile birkaç kez vites kutusu değiştirmek zorunda kaldı. Bu yüzden her şeyi birlikte düşündüğümüzde doğru yolda olduğumuza inanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.