Çin’de ilk günün lideri Hamilton

Lewis Hamilton, ilk seansın ardından ikinci antremanlarda da liderliği kimseye kaptırmadı ve Çin’deki ilk günü zirvede tamamladı.

Çin’de ilk günün lideri Hamilton Formula1

İlk antremanlara göre çok daha yakın geçen seansta İngiliz pilot 1:33.482 ile günü noktalarken, Kimi Raikkonen ise sadece 0.007 saniye geride 2.oldu.

Bottas’ın yine 3.olduğu antremanlarda 4.Vettel de liderin sadece 0.1 saniye gerisinde kalırken, iki takımın birbirine ne kadar yakın olduğu tekrar dikkat çekti.

Red Bull’da Verstappen bu gruptan biraz geride kalıp en hızlı 5.derecenin sahibi olurken, geri kalanların en iyisi Renault’dan Nico Hulkenberg oldu.

Magnussen iki Renault pilotunun arasında günü tamamlarken Ricciardo ise Hamilton’ın 1 saniye gerisinde 9.olabildi.

İlk 10’u tamamlayan son isim ise çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso’ydu. Seansın son bölümlerinde yağmur gelirken, Force India ve Toro Rosso pilotlarının yanında Alonso ile Ericsson da piste çıkarak intermediate lastiklerini denemiş oldular.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.