Hamilton çok yakın bir mücadele bekliyor

Lewis Hamilton, yakın geçen ilk günün ardından Çin Gp’sinde kendilerini çok zorlu bir yarışın beklediğini söyledi.

Hamilton çok yakın bir mücadele bekliyor Formula1

İlk 4 pilotun sadece 0.1 saniye içinde sıralandığı günde, Red Bull pilotlarının da özellikle yarış temposunda ön gruba yakın olması dikkat çekti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Ferrari hala çok hızlı ve Red Bull’un da yarış temposunda iyi durumda olduğunu gördük. Dereceler birbirine çok yakındı.

“Aracın dengesi iyiydi, ama hala sıralama turlarında önce bazı değişiklikler yapmamız gerekecek. Bu yüzden yarınki antremanlar çok önemli.

“Yarının yağmurlu olması bekleniyor ki bu da her şeyin çok daha heyecanlı bir hal alması anlamına gelebilir. Mümkün olduğunca iyi bir yerden yarışa başlayıp kazanmak istiyoruz.

“Buraya gelmeden önce takımdakilere mesaj attım ve onlara ‘Buraya en iyi oyunumuzla gelmeliyiz.’ dedim. Bu da herkesin hiç yorulmadan çalışması anlamına geliyor.

“İyi bir aracımız var ve bunu Çin’de kazanarak göstermek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.