Alonso: Ferrari ya da Mercedes’e gitmeyi düşünmüyorum

Fernando Alonso, hakkında 2019 için Ferrari veya Mercedes’e gitmeyi istediği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtamadığını söyledi.

Alonso: Ferrari ya da Mercedes’e gitmeyi düşünmüyorum Formula1

Yeni sezona Renault motoruyla birlikte beklentilerin altında bir başlangıç yapan Woking merkezli takım, buna rağmen ilk iki yarışta 22 puan toplamayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Şu an için işler tam olarak istediğimiz gibi gitmiyor, ama bazı şeylerin değişeceğine eminim. Çok daha rekabetçi olacağız.

“Önümüzdeki dönemde de yarışmak istediğim takım McLaren. Bunu tüm seyircilerimize ve bizi desteleyen insanlara mesaj olarak söylüyorum.

“Benim için hayaller değil, gerçekler önemlidir. Şu ana kadar geride kalan yarışlarda iyi bir başlangıç yaptık ve bundan dolayı mutluyum.

“Flavio’nun benim için her şeyin en iyisini istediğini biliyorum. Son yıllarda öndeki takımlar diğerlerine göre çok daha iyi durumdaydı ve bu yüzden onun yaptığı yorumları anlayabiliyorum.

“Renault motoruyla yarıştığımız için mutluyum. Yine de Red Bull ile aramızda hala önemli bir fark var. Bu muhtemelen araçtaki ayarlardan kaynaklanıyor. Bunların nedenlerini bulup bir an önce ön gruba yaklaşmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.