Sainz: Güzel bir başlangıç yaptık

Carlos Sainz, hafta sonuna iyi bir başlangıç yaptıklarını ve aracın Bahreyn Gp’sine göre daha iyi durumda olduğunu söyledi.

Sainz: Güzel bir başlangıç yaptık Formula1

Günü takım arkadaşı Hulkenberg’in 0.16 saniye gerisinde 8.sırada noktalayan İspanyol pilot, gidişattan memnun.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Benim ve takımım için Bahreyn’e göre çok daha iyi bir Cuma günü olduğunu söylemeliyim. Diğerlerine çok yakındık ve bu bizim için güzel bir haber.

“Çin karakteristik olarak çok daha farklı bir pist ve ayarları bulma konusunda iyi bir iş yaptık. Dengenin de iyi olmasıyla birlikte aracın sürüşü çok daha keyifli bir hale geldi.

“Hala yarış temposunda daha iyi olmamız gerekiyor. Tek turda iyi bir yerde olsak da yarışta diğerlerine karşı bu avantajımızı korumakta zorlanıyoruz.

“Burada yine en kritik nokta lastikleri kontrol etmek olacaktır. Hamurlar arasında büyük farklılıklar var ve aşınma sorunu da olacağını düşünüyoruz. Bu yüzden strateji olarak da yarışa çok iyi hazırlanmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.