Son antremanlarda Vettel zirvede

Sebastian Vettel, Çin’deki son antreman seansını ilk sırada tamamlarken, onu takım arkadaşı Kimi Raikkonen izledi.

Son antremanlarda Vettel zirvede Formula1

Çok büyük bir farkla zirvede yer alan Ferrari pilotları arasında da 0.45 saniye fark olurken, Alman pilot, dünün ardından çok iyi bir geri dönüş yapmış oldu.

1:33.018 ile en hızlı derecenin sahibi olan Vettel’i, 0.74 saniye geriden Bottas ve yaklaşık 0.95 saniye geriden ise Red Bull pilotu Max Verstappen izledi.

Lewis Hamilton ilk iki antreman seansını zirvede tamamladıktan sonra son seansta Alman pilotun 1 saniye kadar gerisine düşerken, geri kalanların en iyisi Haas’tan Kevin Magnussen oldu.

Force India pilotları bu sezon ilk kez bir seansta bu kadar rekabetçi bir performans sergilerken, Sergio Perez 7 ve Esteban Ocon ise en hızlı 8.dereceye imza attılar.

İlk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Carlos Sainz ve gridin çaylak pilotu Sergey Sirotkin oldular. Motor sorunu yaşayan Daniel Ricciardo ise sadece 4 tur atabildiği seansın ardından 15.sırada kaldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.