Çin’de pole Vettel’in

Sebastian Vettel, bir kez daha Raikkonen’den yavaş götürdüğü hafta sonunda attığı harika turla pole pozisyonunun sahibi olmayı başardı.

Çin’de pole Vettel’in Formula1

Mercedes pilotlarına göre büyük bir üstünlük kuran Ferrari’de 1:31.095 ile tur rekoru kıran Vettel, Raikkonen’in sadece 0.087 saniye önünde yer almış oldu.

Mercedes pilotları son antremanların ardından bir kez daha büyük bir farkla geride kalırken Bottas 3 ve Lewis Hamilton ise liderin yaklaşık 0.6 saniye gerisinde en hızlı 4.zamanı elde etti.

Red Bull bir kez daha 3.çizgide yer alırken, Verstappen, motor değiştiren ve son anda sıralama turlarında yer alan Ricciardo’nun önünde 5.sıranın sahibi olmayı başardı.

Renault’da Nico Hulkenberg geri kalanların en iyisi olurken, Sergio Perez sezonun en iyi sonucuyla birlikte yarınki yarışa 8.sıradan başlayacak.

İlk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Sainz ve Grosjean oldular. Fernando Alonso ise bir kez daha Q3’e kalamadı ve 13.sırada kalmış oldu.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.