Vettel: Araç kusursuzdu

Sebastian Vettel, Q3’teki son turundaki harika dereceyle birlikte Bahreyn’in ardından Çin’de de pole pozisyonunun sahibi olmayı başardı.

Vettel: Araç kusursuzdu Formula1

İlk haklarda takım arkadaşı Raikkonen’in gerisinde olan Alman pilot, son turdaki muhteşem 3.sektör derecesiyle birlikte tekrar ilk sırayı ele geçirirken, Ferrari de 2006’dan bu yana ilk kez iki yarış üst üste ilk çizgiyi kapatmış oldu.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Son turun tamamından çok mutluyum. Araç bugün gerçekten inanılmazdı.

“Her seansta çok daha iyi duruma geldik ve sonuçtan çok mutluyum. Q3’teki ilk hakkımda birkaç yerde hata yaptım ve iyi bir tur atamadım. Daha sonrasında her şeyi bir araya getirirsen ilk sırada olabileceğimi biliyordum ve bunu başardım.

“Taraftarlar da bugün harikaydı, onlara da teşekkür etmek istiyoruz. 14.virajda onları çok net şekilde görebiliyordum ve çok iyi bir destekleri vardı. Bu güzel sonucu onlara armağan ediyorum.

“Şimdi önümüzde çok uzun bir yarış var ve buna hazırlanmalıyız. Umarım günün sonunda kazanan biz oluruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.