Raikkonen: Daha iyi bir tur olabilirdi

Kimi Raikkonen sıralama turlarında iyi bir iş yaptığını, ama bir iki hata yaptığı için pole pozisyonunu kaptırdığını söyledi.

Raikkonen: Daha iyi bir tur olabilirdi Formula1

İlk hakların sonunda lider olan Fin pilot, sonrasında ilk iki sektörde derecesini geliştirip gelse de son sektörde bunu başaramadı ve Vettel’in gerisinde kaldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Bugün genel olarak iyiydi ama daha iyisi de olabilirdi.

“Q3’teki son hakkımda yeteri kadar güzel bir tur atamadım, özellikle son sektörde bir iki basit hata yapınca böyle bir sonuç ortaya çıktı.

“Tabii ki istediğim sonuç bu değildi, ama yarın hala önümüzde çok uzun bir yarış olacak ve neler yapacağımızı göreceğiz.

“Yarış temposunda farkların çok daha küçük olduğunu biliyoruz, bu yüzden yarış kadar gelişmemiz gereken bazı yönler var. Neler olacağını göreceğiz, amacımız önde kalıp yarışı ilk iki sırada bitirmek olacak.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.