Bottas: Bugün Ferrari’yi geçmek çok zordu

Valtteri Bottas, Ferrari’nin tek turda çok hızlı olduğunu ve bugün onlardan daha iyi bir iş yapmanın hiç kolay olmadığını söyledi.

Bottas: Bugün Ferrari’yi geçmek çok zordu Formula1

Sıralama turlarında bu sezon ikinci kez takım arkadaşı Lewis Hamilton’ı geride bırakan Fin pilot, yarınki yarışa 3.sıradan başlayacak.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında her yarışta biraz daha iyiye gidiyoruz ve bu takım için bugünün olumlu yanlarından biriydi.

“Yine de özellikle yol tutuş konusunda Ferrari kadar iyi durumda değiliz. Onları geçmek istiyorsak daha çok çalışmamız gerekiyor.

“Şu an kaybedilmiş bir şey yok. Hala yarınki yarışı beklememiz gerekiyor. Antremanlarda yarış tempomuzdan memnunduk ve önümüzde çok uzun bir yarış olacağını düşünüyorum.

“Red Bull da arkadan bir tehdit olacaktır. Ferrari ile mücadele ederken bir yandan da onları kontrol etmemiz gerekecek. Neler olacağını göreceğiz, umarım buradan güzel bir sonuçla ayrılabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.