Hamilton Ferrari ile mücadele edebileceklerine emin değil

Çin Gp’si sıralama turlarında 4.sıradan ileri gidemeyen Lewis Hamilton, Ferrari’nin çok iyi durumda olduğunu ve yarışta da onlarla mücadele etmenin zor olacağını söyledi.

Hamilton Ferrari ile mücadele edebileceklerine emin değil Formula1

Pole pozisyonundaki Vettel’in 0.6 saniye gerisinde kalan İngiliz pilot, aynı zamanda üst üste iki haftadır takım arkadaşı Bottas’a da geçiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Çin Gp’si Formula 1 takviminde atak yapmaya en müsait 3 pistten birisi ve bu umut verici, ama Ferrariler özellikle düzlükler çok hızlılar.

“Çok zorlu bir savaş olacaktır. Yarın hava sıcaklığının daha yüksek olmasını bekliyoruz ve bu da yine Ferrari pilotlarına bir avantaj getirebilir.

“Şu an zaten yarım saniye gerideyiz ve bu farkın birden ortadan kalkmasını bekleyemeyiz. Elimizden geleni yapıp, onları olabildiğince zorlamak istiyoruz. Açıkçası bunun kolay olmayacağına eminim.

“Bahreyn’de daha sert hamurda onlardan biraz daha hızlı olsak da geçiş yapacak kadar iyi değildik. Çin’de de aynısının olmasını bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.