Gasly: Bütün gücümüzü bir anda kaybettik

Pierre Gasly Toro Rosso’nun bir haftada geriye doğru adım attığını ve Bahreyn’deki tüm avantajını kaybettiğini söyledi.

Gasly: Bütün gücümüzü bir anda kaybettik Formula1

Bahreyn’deki tüm seansları ilk 10’da tamamlayıp, damalı bayrağı da 4.sırada geçen Fransız pilot, Çin’de sıralama turlarına Q1’de veda etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Bugün ilk 10’ girmenin bizim için çok zor bir görev olduğunu biliyorduk. Yine de 11 – 12 olup yarış için avantajlı bir yerde olmak istiyorduk.

“Özellikle dünkü antremanlara göre bazı şeyleri çok yanlış yaptığımızı düşünüyorum. Bir anda işleri bu kadar değişmesinin başka bir anlamı olamaz.

“Aracın dengesiyle ilgili bazı ayarları değiştirince sanki araçtaki bütün güç bitmiş gibiydi. Aracı kontrol etmesi de çok zorlaştı. Arka tarafta yol tutuş yoktu ve iki kere son anda kazanın önüne geçmeyi başardım.

“Yarışta neler olacağını göreceğiz. Çin Gp’si her zaman sürprizlere açık bir yer ve bu yüzden elimizden geleni yapıp neler olacağını görmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.