Alonso: Mümkün olan en iyi sonucu aldık

Çin Gp’si sıralama turlarında 13.sıranın sahibi olan Fernando Alonso, bugün daha iyi bir sonuç almalarının mümkün olmadığını söyledi.

Alonso: Mümkün olan en iyi sonucu aldık Formula1

Renault motoruna geçtiklerinden bu yana hala Q3’e kalmayı başaramayan Woking merkezli takımın, yarışlarda daha bir performans sergilediği görülüyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Açıkçası bugün 11.olmak için çok zorladık. Bu bizim için özellikle daha iyi bir strateji oluşturmak adına güzel bir sonuç olabilirdi.

“Yine de iyi bir yerdeyiz ve yarış puan almak için elimizden geleni yapacağız. Q3’teki bazı takımlar ultra yumuşak lastiklerden dolayı erken pite girmek zorunda kalacaklar. Bunu iyi değerlendirmeliyiz.

“Q1’de ben daha hızlı olduğum için Stoffel’e düzlüklerde yardım ettim ve o da aynısını benim için ikinci bölümde yaptı. Bugün sadece yeteri kadar iyi değildik ve çalışmaya devam etmeliyiz.

“İlk 10’dakilerin belki 2 pit stop yapabileceğini düşünüyorum, diğerleri ise tek pit stopu zorlayabilir. Stratejik anlamda da zor bir yarış olacak. Umarım tekrar iki araçla birde puan almayı başarırız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.