Ricciardo Renault’ya olan inancını kaybediyor

Daniel Ricciardo, Çin Gp’si antremanlarında yaşanan motor sorunundan sonra artık Renault’ya olan inancının gittikçe azaldığını söyledi.

Ricciardo Renault’ya olan inancını kaybediyor Formula1

Sıralama turlarında Q1’in bitimine yaklaşık 3-4 dakika kala piste çıkabilen Avustralyalı pilot, en hızlı 6.derecenin sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Böyle durumlardan dolayı hiçbir zaman tüm ümidimi kaybetmem, ama kesinlikle inancımın azaldığını söylemeliyim.

“Şu an için bir beklenti oluşturmak istemiyorum, sadece işlerin kusursuz şekilde ilerlemesi benim için yeterli olacaktır. Artık sorunsuz bir hafta sonuna ihtiyacım var.

“Ne yazık ki bu sezona da geçen sene olduğu gibi inişli çıkışlı başladık. Bu benim için yeni bir şey değil, ama daha iyi olmayı bekliyordum.

“Kış testlerinde her şey daha güzeldi ve özellikle dayanıklılık anlamında bir sorun yaşamamıştık. Şimdi 3 yarış daha geride kalmamışken, her hafta sonunda bazı sorunlar ortaya çıktı.

“Neler olacağını bilmiyorum. Umarım yakın zamanda Renault da bu sorunları çözer ve daha rekabetçi olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.