Çin’de zafer Ricciardo’nun

Daniel Ricciardo, dramanın eksik olmadığı Çin Gp’sinde çok iyi bir performans sergileyerek yarışı kazanmayı başardı.

Çin’de zafer Ricciardo’nun Formula1

Yarışa 6.sıradan başlayan Avustralyalı pilot, ilk bölümde istediği gibi yükselememesine rağmen, güvenlik aracının ardından yeni lastikleriyle birlikte rakiplerini tek tek geçti ve damalı bayrağı ile sırada görmüş oldu.

İlk pit stopların ardından liderliğe yükselen Valtteri Bottas, Ricciardo’yu arkasında tutamazken, son bölümlerde Raikkonen’in kendisine yetişmesine rağmen yarışı 2.sırada noktalamayı başardı.

Lewis Hamilton yarışı başladığı yerde 4.sırada noktalarken, Vettel’e çarpan ve Alman pilotun yarışını adeta bitiren Hollandalı pilot, aldığı 10 saniyelik ceza ile birlikte yarışı 5.sırada tamamladı.

Hulkenberg geride kalanların en hızlısı olup bir kez daha iyi bir hafta sonu geçirirken, Fernando Alonso ise Q3’e kalamadığı sıralama turlarına rağmen yine kendini puan barajına attı ve takımına 6 puan kazandırdı.

Vettel kazanın ardından anca 8.sırada yarışı tamamlarken, ilk 10’daki diğer isimler Sainz ve Magnussen oldular.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.