Ricciardo: Sıkıcı yarışları kazanamıyorum

Daniel Ricciardo Çin’deki olaylı yarışta damalı bayrağı ilk sırada geçerken, genel olarak böyle yarışları daha çok sevdiğini söyledi.

Ricciardo: Sıkıcı yarışları kazanamıyorum Formula1

Yarışa 6.sıradan başlayan Avustralyalı pilot, güvenlik aracının ardından daha yumuşak lastikleriyle rakiplerini tek tek geride bırakıp muhteşem bri zafer elde etti.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Nasıl olduğunu bilmiyorum, ama sıkıcı yarışları kazanamıyorum. Her seferinde böyle çıklgın şeyler oluyor.

“24 saat önce yarışa son sıradan başlamayı düşünüyordum, ama garajdakiler muhteşem bir iş yaptılar ve hepsine teşekkür ederim. pit ekini de gerçekten kusursuz bir performans sergiledi, iki araçla arka arkaya pit stop yaptılar çok hızlıydılar.

“Bunu başarmak muhteşemdi, sonunda gerçeketen kazandım. Benim için zor bir sezon oluyordu ve böyle bir sonuca ihtiyacımız vardı.

“Bazen atak yapmak için zorlamanız gerekiyor. Ben de bugün bunu yaptım. Yumuşak lastiklerle frenlemelerde avantajımız vardı ve güvenlik aracının çıkmasını çok iyi değerlendirdik."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.