Raikkonen: Sonuçtan dolayı mutluyum

Kimi Raikkonen, 2.sıradan başladığı Çin Gp’sinde yaşanan olayların ardından damalı bayrağı 3.sırada geçerken, sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

Raikkonen: Sonuçtan dolayı mutluyum Formula1

Yarışa 3.sıradan başlayan Fin pilot, ilk viraja girilirken Bottas’a geçilmiş, hemen ardından ise Verstappen’in atağına karşı koyamayıp 4.’lüğe gerilemişti. Uzun bir ilk bölüm geçiren Ferrari pilotu güvenlik aracı ile birlikte tekrar üst sıralara tırmanmayı başardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Sanıyorum ki iyi bir start aldım, ama ne yazık ki biraz bloklandım ve geriye düştüm.

“Öndekileri zorlamak kolay değildi, uzun bir süre pistte kaldım ve güvenlik aracı ile tekrar podyum için bir şans yakaladım bu sayede tekrar yükselme şansım oldu.

“Sonlara doğru Valtteri’den daha hızlıydım, ama atak yapmak çok zordu. Belli bir mesafeden sonra öndekini takip etmek çok zorlaşıyor ve yol tutuş azalıyordu.

“Yine de elimden geleni yaptım ve bu sonuçtan dolayı mutlu olmalıyım. Bu zorlu yarışın ardından podyuma çıkmak iyi bir teselli oldu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.