Çin’de günün pilotu Ricciardo oldu

Daniel Ricciardo, olaylı yarışta gösterdiği hariak performansla birlikte yarışı kazanırken, seyirciler tarafından da günün pilotu seçildi.

Çin’de günün pilotu Ricciardo oldu Formula1

Yarışa istediği gibi başlayamayan ve ilk pitlere kadar 6.sırada giden Avustralyalı pilot, sonrasında Pierre Gasly’nin sebep olduğu güvenlik aracı ile birlikte tekrar pite girip yumuşak lastikleri taktı ve rakiplerine karşı büyük bir avantaj yakaladı.

Pit stopun ardından öndekileri tek tek geçen Ricciardo, son olarak lider Bottas’a da çok iyi bir atak yaptı ve bu şekidle aldığı liderliği yarış sonuna kadar devam ettirip, unutamayacağı bir zafer kazanmış oldu.

Cumartesi günündeki antremanlarda motor sorunu yaşayan Red Bull pilotu, sıralama turlarına 3-4 dakika kala çıkmayı başarırken, bugünkü yarışta harikalar yarattı ve hafta sonunu kendisi adına çok iyi şekilde çevirmeyi başardı.

Avustralya Gp’sinde 5 sıra cezası ile podyum şansını kaçıran, Bahreyn’de ise henüz yarışın ilk 5 turunda yarış dışı kalan Ricciardo, böylece kötü giden şansını da kırdı.

2018 günün pilotu ödülleri

Avustralya – Fernando Alonso

Bahreyn – Pierre Gasly

Çin – Daniel Ricciardo

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.