Verstappen kazanın sorumluluğunu aldı

Max Verstappen, Sebastian Vettel ile yaşadığı olayın tamamen kendi hatasından kaynaklandığını ve üzgün olduğunu söyledi.

Verstappen kazanın sorumluluğunu aldı Formula1

Olayın incelemeye alınmasının ardından hakemler tarafından 10 saniye cezası alan Hollandalı pilot, yarışı 5.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Öndekilerin eski lastikleriyle sorun yaşadıklarını biliyordum. Bu yüzden geç fren ile atak yapıp geçmek istedim, ama arka tekerler blokaja yakalanınca Vettel’e çarptım.

“Olay tamamıyla benim hatamdı. Tabii ki temasın ardından keşke biraz daha bekleseydim demek kolay oluyor, ama bu muhtemelen daha akıllıca bir hamle olurdu.

“Bu sefer işler istediğim gibi gitmedi ve ikimizin de yarışın çok kötü şekilde etkiledim, ama bu tarzımı değiştirmem gerektiği anlamına gelmiyor. Ne yazık ki Formula 1’de böyle şeyler olabiliyor.

“Şimdi bu yarışı en iyi şekilde analiz edip bu olayların tekrarlanmaması için uğraşmalıyız. Bakü’de daha güçlü olarak dönmek istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.