Hamilton kötü bir iş yaptığını kabul etti

Lewis Hamilton, hafta sonu boyunca rekabetçi olamadığı Çin Gp’sinde garajın kendi tarafında işlerin yolunda gitmediğini söyledi.

Hamilton kötü bir iş yaptığını kabul etti Formula1

Yarışın başında oldukça zorlanan ve startta Verstappen’e geçilen İngiliz pilot, sonrasında öndekileri zorlayamamış ve podyumun dışında kalmıştı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Açıkçası bugün tek başıma rekabetten uzak şekilde yarıştım. Aracın hızı çok kötüydü ve sadece bulunduğum pozisyona tutunmaya çalışıyordum.

“Özellikle garajın benim tarafımdaki kısmı olarak bu hafta sonu iyi bir iş yapmadığımızı kabul etmeliyiz. Bununla birlikte takım olarak da en iyi yarışlarımızdan birisi değildi.

“Sıralama turlarında ve yarışta kesinlikle rekabetçi olmaktan çok uzaktaydım. Bunun nedenlerini bir an önce bulmalıyız. Aksi takdirde daha çok çok önemli puanlar kaybedebiliriz.

“Bugün önümdeki araçların sorun yaşaması açıkçası biraz işime geldi. Bu sayede birkaç sırada daha yükselmiş oldum. Umarım Bakü’ye kadar işleri daha iyi hale getirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.