Marko: Verstappen kaza ile birlikte galibiyeti çöpe attı

Helmut Marko, Vettel ile temas eden Max Verstappen’in bu olayla birlikte muhtemel bir galibiyeti çöpe attığını söyledi.

Marko: Verstappen kaza ile birlikte galibiyeti çöpe attı Formula1

Güvenlik aracı periyodunda pite giren ve yumuşak lastiklere geçen Hollandalı pilot, öndekilerden çok hızlı olmasına rağmen yaptığı hata ile birlikte 10 saniye ceza almış ve yarışı 5.sırada bitirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Max’in Vettel’i geçeceğinden emindik. Zaten daha yeni ve hızlı lastiklerle gidiyordu, ama sabırsız davrandı ve bu da ona pahalıya patladı.

“Burada hatanın Verstappen’de olduğunu düşünüyorum. O da zaten olayın ardından özür diledi. Böyle şeyler motor sporlarında olabiliyor.

“Açıkçası sabırsız olmasaydı rahat şekilde Vettel’i geçeceğini biliyordu. Zaten kendisi de bu hata ile neleri kaybettiğinin farkında. Bundan ders çıkaracağına eminim.

“Galibiyet şansı oldukça yüksekti, ama bu olaydan dolayı 5.’likte yetinmek zorunda kaldı. Bugün iki pilotumuz da her şeye rağmen harika bir iş yaptılar. Ricciardo’nun performansı da kusursuzdu.

“Max daha 20 yaşında ve böyle şeyleri tecrübe ederek öğrenecektir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.