Alonso: Vettel ile olan mücadelemiz adil değildi

Fernando Alonso, hasarlı aracıyla yarışmaya devam eden Vettel ile pist üstündeki mücadelesinin rakibinin durumundan dolayı adil olmadığını söyledi.

Alonso: Vettel ile olan mücadelemiz adil değildi Formula1

Verstappen ile olan teması sonrasında 7.sıraya gerileyen Vettel, hasarlı aracıyla İspanyol pilotun 6 saniye önünde olmasına rağmen fark kısa sürede kapandı ve 8.’liğe geriledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Benim için güzel bir gündü. Vettel ile olan mücadelemiz onun hasarlı araçla yarışmasından dolayı pek adil değildi. Bu yüzden virajlarda ondan daha hızlı gidebiliyordum.

“Açıkçası bir Ferrari’yi virajlarda bu kadar yavaş görünce çok şaşırdım ve sorunun ne olduğunu sordum. Takım da bana aracında problem olduğunu ve virajlarda zorlandığını söyledi.

“Çok dıştan virajları döndüğü için kapıyı açık gördüğüm ilk anda atağı yaptım. Bizim için güzel bir yarıştı. Her ne kadar tek turda istediğim kadar hızlı olamasak da yarışta bunu telafi edebiliyoruz.

“Güvenlik aracı bize hiç yardım etmedi. Tek pit stop stratejisiyle diğerlerine karşı avantajımız olacağını düşünüyorduk, ama güvenlik aracı ile birlikte diğerleri lastik değiştirebildi ve bu bize pek yardım etmedi.

“Her şeye rağmen 7.’lik güzel bir sonuç oldu. Umarım Bakü’de sıralama turlarında da gelişim kaydedebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.