Grosjean: Güvenlik aracı yarışımı mahvetti

Romain Grosjean, güvenlik aracının kendisine yarışta avantaj sağlamadığını ve kötü sonuçta payı olduğunu söyledi.

Grosjean: Güvenlik aracı yarışımı mahvetti Formula1

Güvenlik aracı çıkana kadar 11.sırada ilerleyen ve puan savaşının içinde olan Fransız pilot, sonraki bölümde hız olarak geride kaldı ve damalı bayrağı 17.sırada geçti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“Ultra yumuşak lastiklerden orta hamura geçerek cesur bir karar verdik. Ne yazık ki bu güvenlik aracı yüzünden pek işe yaramadı.

“Orta hamurla yarış sonuna kadar gitmeyi planlıyorduk, ama sonrasında güvenlik aracı bizim için her şeyi mahvetti. O ana kadar gayet iyi bir tempomuz vardı.

“Yarışın tekrar başlamasıyla birlikte işlerin bizim için çok daha zor olacağını biliyorduk. Elimden geldiğince 11.’liğe tutunmaya çalıştım, ama sonrasında iki Force India’ya geçildim ve bütün şansım bitti.

“Son 10 tur ultra yumuşak lastiklerle agresif bir strateji denemek istedik, ama artık her şey çok geçti. Bu hafta sonunu unutup bir sonraki yarışa hazırlanmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.