Whiting: Verstappen ile konuşmamıza gerek yok

FIA yarış direktörü Charlie Whiting, Çin Gp’sindeki olayın ardından Max Verstappen ile konuşmalarını gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.

Whiting: Verstappen ile konuşmamıza gerek yok Formula1

Uzun düzlüğün sonunda Vettel’e çok geç şekilde atak yapan ve spine neden olan Hollandalı pilot, olayın ardından 10 saniye cezası almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Whiting şöyle konuştu.

“Verstappen ile ayrıyeten konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten hakemler onun cezası yarışta verdiler.

“Zaten bir hata yaptığının o da farkında ve bunun için cezalandırıldı. Bunun dışında onun sürüş stili ile konuşmak doğru olmaz.

“O da bundan sonra daha dikkatli olması gerektiğinin farkında. Zaten verilen cezaların amacı da pilotları yaptıkları şeyin yanlış olduğuna ve bunun tekrarlanmamasına yönlendirmektir.

“Max’in toplamda 5 ceza puanı oldu. Bundan sonra çok daha dikkatli olması gerekiyor. Aksi takdirde yine bunun bedelini kendisi ödeyecektir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.