Vettel: Yarışı bitirdiğim için şanslıydım

Sebastian Vettel, Verstappen ile olan temasın ardından yarışı bitirebildiği için kendisini şanslı hissettiğini söyledi.

Vettel: Yarışı bitirdiğim için şanslıydım Formula1

Alman pilota çok geç bir atak yapan ve rakibinin yarıştaki tüm şansını bitiren Verstappen olayın ardından 10 saniye cezası almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Açıkçası yarışı bitirebildiğim için şanslı olduğumu düşünüyorum. Böyle bir temasın ardından henüz orada yarışım bitebilirdi.

“Pit stopların ardından liderliği kaybettik. Bu hiç beklemediğim bir şeydi ve bundan dolayı hayal kırıklığı yaşıyorum. Önde çıkacağımıza çok emindik, ama böyle olmadı.

“Güvenlik aracı kararı çok geç verildi. O sırada hem Valtteri’nin hem de benim pite girmek için vaktimiz yoktu. Zaten her şey bizim için orada bitmişti.

“Red Bulllar daha taze lastiklerle arkadan hızlı şekilde geldiler. İkisine de direnmeye niyetim yoktu, çünkü daha hızlı lastiklerle bizi geçecekleri kesindi, boşuna vakit kaybetmek istemiyordum.

“Max hiç beklemediğim bir anda çok geç bir atak yaptı ve bu yüzden de temas ettik. Bence çok gereksiz bir hamleydi. Biraz sabırlı olsaydı, zaten beni kolaylıkla geçebilirdi.

“O da hatasının farkında. Olaydan ikimiz de şanslı şekilde ayrıldık ve damalı bayrağa geldik, ama kesinlikle bunun olmasına gerek yoktu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.