Hulkenberg: Çok iyi bir hafta geçirdik

Nico Hulkenberg, Çin Gp’sinde aldıkları sonucun haklı şekilde geldiğini ve güvenlik aracı olmasaydı da durumun değişmeyeceğini söyledi.

Hulkenberg: Çok iyi bir hafta geçirdik Formula1

Sıralama turlarında üst üste 6.kez 7.sıranın sahibi olan Alman pilot, yarışta ise Vettel’in hasarlı aracıyla geriye düşmesinin ardından damalı bayrağı 6.sırada geçmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Startta herkes yol tutuşta zorlanıyordu. Yarışa iki pit stop strtejisiyle başlamıştık ve lastikler bitene kadar hızımızı korumamız gerekiyordu.

“Bu plan işe yaradı, o sırada güvenlik aracının da çıkması işler ibizim için çok daha kolay bir hale getirdi. Yine de bu olay olmasaydı bile güçlü bir sonuç alabilecek kadar hızlıydık.

“Orta grubun en iyisiydik ve bunu psite de yansıttığımız için mutluyuz. Buradan 8 puanla ayrılmak harika, şimdi bir sonraki yarışa odaklanmalıyız.

“Sorunsuz geçen hafta sonlarında ne kadar iyi olduğumuzu gösteriyoruz. Dayanıklılık anlamında çok iyi yol kat ettik ve bu şekilde devam etmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.