Horner Ricciardo’nun takımda kalmasını istiyor

Red Bull patronu Christian Horner, Ricciardo’nu griddeki en iyi pilotlardan biri olduğunu ve takımda kalmasını istediğini söyledi.

Horner Ricciardo’nun takımda kalmasını istiyor Formula1

Çin’de güvenlik aracının ardından 6.sıradan yükselen ve harika bir performansla yarışı kazanan Avustralyalı pilotun sözleşmesi sene sonunda bitiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Daniel çok yönlü bir pilot ve her an her şartta harika bir iş yapabileceğini bir kez daha göstermiş oldu.

“Şu an için kariyerinin en iyi döneminde ve bu tecrübesini hıza çevirmede konusunda da oldukça başarılı bir pilot. Geçiş konusunda da gridde ondan daha iyisi olduğunu düşünmüyorum.

“Öndeki aracı çok iyi sezip kendisine boşluk yaratabiliyor. Açıkçası böyle bir pilotla çalıştığımız için çok mutluyuz. Umarım sözleşme görüşmelerinde anlaşabiliriz ve Red Bull adına yarışmaya devam edebilir.

“Eğer ona iyi bir araç verebilirsek neler yapacağını biliyoruz. Amacımız şampiyon olabilecek bir araç üretip pilotlarımızla birlikte güzel bir sezon geçirmek olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.