Alonso: McLaren’in durumu üzücü

Fernando Alonso, McLaren’in 2018’deki performans eksikliğinin kendisi adına hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Alonso: McLaren’in durumu üzücü Formula1

Honda motorunu bırakıp Renault’ya geçen Woking merkezli takım, özellikle tek turda hala istediği hıza ulaşamazken, yarışlarda daha iyi durumda gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bir takımın iyi bir sıralama turu ya da yarış geçirmesinin ardından onlar hakkında konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

“Ferrari’den ayrıldıktan sonra onları kazandığı her yarışta, her güzel sonuçtan sonra ban kararımdan pişman olup olmadığım soruluyordu.

“Şimdi son 4 yıldır Mercedes mümkün olan her şeyi kazandı ve insanlar Ferrari hakkında soru sormayı bıraktı. Artık Toro Rosso’yu soruyorlar.

“Herkes bu takımdan güzel sonuçlar bekliyor ve biz de onlara bunu vermek için daha çok çalışmalıyız. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve bundan sonra da bu şekilde devam edecek.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.