Bakü Gp’si lastik seçimleri

29 Nisan’da yapılacak olan Bakü Gp’sinin lastik seçimleri açıklanırken, Ferrari pilotlarının agresif tercih dikkat çekti.

Bakü Gp’si lastik seçimleri Formula1

Vettel ve Raikkonen sezonun 4.yarışı için tam 10 set ultra yumuşak lastik seçerken, iki pilottan Vettel, takım arkadaşına göre bir set fazla süper yumuşak lastik seçti.

Mercedes pilotları da 9 adet ultra yumuşak tercihinde aynı paydada buluşurken, Hamilton Bottas’a göre bir adet yumuşak lastiği daha Bakü’ye götürürken, Fin pilot süper yumuşak hamurda Hamilton’a göre daha fazla seçimde bulundu.

Red Bull pilotları eşit şekilde lastikleri seçerken, ikisi de 8 ultra yumuşak, 3 süper yumuşak ve 2 adet de yumuşak hamur seçmiş oldu.

McLaren’de Vandoorne yine 10 adet ultra yumuşak seçerken çifte dünya şampiyonu Alonso ise 9 ultra yumuşak, 3 süper yumuşak ve 1 de yumuşak hamurla Bakü’deki yarışa gidecek.

En az ultra yumuşak lastik seçimi ise 7 adet ile Renault’dan geldi. Fransız takımı süper yumuşak hamurları da diğer pilotlara göre daha çok tercih etmiş durumda.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.