Rosberg: Hamilton her zaman geri dönmeyi başardı

Nico Rosberg, eski takım arkadaşı Lewis Hamilton’ın her zaman böyle zor durumlardan geri dönmeyi başardığını ve yine aynısını yapacağına inandığını söyledi.

Rosberg: Hamilton her zaman geri dönmeyi başardı Formula1

Avustralya’daki sıralama turlarında adeta uçan İngiliz pilot, sonrasında bu hızını kaybetmiş gibi gözükse de, şampiyonluğun hala önemli favorilerinden birisi olarak gösteriliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rosberg şöyle konuştu.

“İşler Hamilton için kusursuz gitmediği zamanlarda buna duygusal tepkiler veriyor ve bu da performansını bira daha düşürebiliyor.

“Yine de bir yerde geri dönmesini hep başardı ve bunu yaptığında da kimsenin ona yaklaşmasına dahi izin vermiyor. Bundan sonraki bölümde neler olacağını göreceğiz.

“İşler yolunda gittiğinde Lewis’in ne kadar dokunulmaz yerlerde olduğunu biliyoruz. Tabii ki bu sene Ferrari çok daha hızlı ve işleri Mercedes için zorlaştıracaktır. Neler olacağını göreceğiz.”

Lewis Hamilton geride kalan 3 yarış sonunda lider Vettel’in 9 puan gerisinde bulunuyor.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.