Raikkonen: Öndeki bilinmezlik heyecan verici

Kimi Raikkonen, öndeki üç takımın pilotları arasında artan rekabetin ve yarış galibiyeti için daha çok kişinin yarışmasının F1 için güzel bir şey olduğunu söyledi.

Raikkonen: Öndeki bilinmezlik heyecan verici Formula1

Sezonun ilk iki yarışını Ferrari’den Sebastian Vettel kazanırken, Çin’de ise harika bir iş yapan Ricciardo beklenmedik bir zafere imza atmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Bu sezon öndeki pilotlar arasındaki rekabetin arttığını görüyoruz ki bu heyecan açısından güzel bir gelişme.

“Çin’de her şey güvenlik aracından sonra daha yeni lastiğe sahip olmakla ilgiliydi ve Red Bull bunu daha iyi şekilde yapıp Ricciardo ile de yarışı kazanmayı başardı.

“Tabii ki bu da oyunun bir parçasıydı ve her an her duruma hazırlıklı olmamız gerekiyor. Ne yazık ki Vettel yaşadığı sorundan dolayı gerilerde kaldı ve takım olarak değerli puanlar kaybettik. Yine de ben podyuma çıktığım için mutluydum.

“Her pistte araçların performansları değişiyor ve bu da sürekli bir takımın hızlı olmasının önüne geçiyor. Gelecekte yarışlarda ne olacağını artık önceden tahmin edemiyoruz, bekleyip görmemiz gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.