Hamilton: Zor sezon şampiyonluğu daha değerli yapacaktır

Lewis Hamilton, sezonun kendisi adına önceki yıllara göre çok zorlu geçtiğini, yine de bunun elde edilebilecek başarıları daha değerli yapacağını söyledi.

Hamilton: Zor sezon şampiyonluğu daha değerli yapacaktır Formula1

Geride kalan 3 yarış sonrasında lider Vettel’in 9 puan gerisinde bulunan İngiliz pilot, özellikle son Çin Gp’sinde hız olarak rakiplerinin gerisinde kalmasıyla dikkat çekmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Sezonun neler getireceğini bilmiyoruz. Eğer bu şekilde devam edersek, şampiyonluk da çok zorlaşacaktır.

“Bu sene kazanılacak yarışlar çok daha değerli olacaktır. Sonuçta diğer takımlar da artık oldukça rekabetçi durumdalar ve herkesin kazanabilmesi mümkün.

“Çin’de hız olarak onların çok gerisindeydik ve kötü bir yarış geçirdim, ama buna rağmen düşüncelerim hala aynı ve tek amacım şampiyon olmak. Bunu başarabilecek bir takımda olduğumu biliyorum.

“Şu an için 2.veya 3.en hızlı takım olduğumuzu düşünüyorum. Bu yüzden bir an önce gelişip galibiyet mücadelesinde daha ciddi bir rakip olmamız gerekiyor.

“Takımdaki herkes elinden geleni yapıp aracı geliştirmeye çalışıyor. Bakü’ye daha iyi şekilde gideceğimize eminim. Umarım sorunsuz bir hafta sonu olur ve kazanabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.