Hamilton: Amacım kırmızı takımı üzmek

Lewis Hamilton, şu an için istedikleri durumda olmadıklarını, ama bir an önce gelişip kırmızıları yenebileceklerine inandığını söyledi.

Hamilton: Amacım kırmızı takımı üzmek Formula1

Bahreyn’de takımıyla 100.yarışına çıkan İngiliz pilot, sönük bir performansla 3.olurken Çin’de ise 4.’lükten yukarı çıkamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Mercedes’in Formula 1’in en büyüklerinden biri olması yolunda takımda önemli bir yerde olmak istiyorum.

“Elimden geldiğince zorlayıp aracın potansiyelini ortaya çıkarmalıyım. Sonrasında da tek amacım yarışları kazanıp kırmızı takımı üzmek olacaktır.

“Sanırım 2021 Monaco’da Niki Lauda, beni istediğini söylemişti. Açıkçası o zamana kadar onunla pek konuştuğumuzu söyleyemem ve beni de çok sevmiyordu.

“Medyada hakkımda kötü şeyler söylediğini duyduğumda çok üzülmüştüm, ama sonra kendisiyle konuşunca çok ortak noktamız olduğunu fark ettik.

“Ross Brawn, annemin evine gelip bana Schumacher’in yerine takıma gelmemi istediklerini söyledi. Herkes gibi ben de Schumacher’in Ferrari rekabetçi bir takım değilken yaptıklarını ve orada neler yaptığını gördüm. Benim de amacım aynılarını Mercedes’te yapmaktı.

“Hayatta risk almanın önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer bunu yapmıyorsanız, çok yaşamıyorsunuz demektir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.