Steiner: İstikrarlı olması Magnussen’i daha başarılı yaptı

Haas takımı, Kevin Magnussen’in takıma katıldığından beri çok istikrarlı şekilde performansını arttırdığını ve bundan memnun olduklarını söyledi.

Steiner: İstikrarlı olması Magnussen’i daha başarılı yaptı Formula1

2014’te McLaren’de yarışan Danimarkalı pilot, sonrasında bir senenin aranın ardından Renault’ya geçmiş, geçen sezon ise Haas ile anlaşmıştı.

Pilotu hakkında açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“Kevin’in iki senedir bizle yarışıyor olması şu an gösterdiği performansının en önemli noktalarından birisi. O istikrarlı bir pilot ve şans verildiğinden neler yapabileceğini gösterdi.

“İlk senesinde takımı tanıdı ve kimin kim olduğunu öğrendi. Takım içindeki atmosferi beğendikten sonra performansı da arttı.

“Kendisine çok güveniyor ve eline şans geçtiğinde güzel sonuçlar alabileceğine inanıyor. Bu da başarılı olmasındaki önemli diğer faktörlerden birisi.

“Sezona güçlü bir başlangıç yaptık ve bu şekilde devam etmesini istiyoruz. Orta sıralardaki takımlar oldukça yakın, bu yüzden iyi bir güncelleme yapıp, yerimizi kaptırmamalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.